Okullarımız Tekin Değil ! Bakmayın. Görün Artık !

GENEL BAŞKAN || 1987 yılında Çorum’un Sungurlu ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Sungurlu’da, Yükseköğrenimini 2009 yılında Denizli’de tamamladı. 2009 yılında Şırnak’ın Cizre ilçesine sınıf öğretmeni olarak atandı. 2009 – 2014 yılları arasında Cizre’de öğretmenlik ve yöneticilik görevlerinde bulundu. 2014 yılında Ankara’ya tayin oldu. Yükseköğrenim yıllarından bugüne dek; birçok sivil toplum faaliyetinde, birçok sosyal sorumluluk projesinin yürütülmesinde aktif görev ve sorumluluk aldı. 2015-2016 yıllarında Ankara’da faaliyet gösteren Genç Sivil Toplum Kuruluşları Platformunun sözcülüğü görevini yürüttü. . 2022 yılında Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı. Dağaşan, 2018 yılında camiamıza kazandırdığı Maarif Çalışanları Sendikası’nın halen genel başkanlığını yürütmektedir.
28.05.2024
115
A+
A-

Genel Başkanımız Mustafa DAĞAŞAN, dün Kocaeli’deki Ressam Osman Hamdi Bey Ortaokulunda bir meslektaşımızın daha saldırıya uğraması üzerine yaptığı açıklamada Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf TEKİN’e seslendi. İşte O açıklama:

SAYIN YUSUF TEKİN, NASIL RAHAT UYUYABİLİYORSUNUZ!

Sayın Yusuf Tekin, her gün meslektaşlarımız şiddet ve zorbalıkla karşı karşıya kalıyor. Meslektaşlarımız sınıfta öğrencilerinin gözleri önünde şiddete maruz kalırken siz nasıl rahat uyuyabiliyorsunuz? Saldırıları kınamanız, üzüntünüzü belirtmeniz meslektaşlarımıza yapılan saldırıları durdurmuyor. Öğretmenlerin hayatları bu kadar ucuz mu? Öğretmene ve eğitim çalışanlarına yönelik şiddeti durdurmak için ne zaman somut adımlar atacaksınız? İhtiyaç halinde jet hızıyla çıkarılan yasalar olduğunu, biz de biliyoruz, siz de biliyorsunuz! Yasa teklifi vermek için TBMM’nin kapanmasını mı bekliyorsunuz?

SAYIN YUSUF TEKİN; BAKMAYIN, GÖRÜN ARTIK!

Eğitimciye şiddet haberinde bu defa adres Kocaeli’deki Ressam Osman Hamdi Bey Ortaokulu oldu. Kendini bilmez bir veli, yanındaki kişiler eşliğinde, çocuğunun arkadaşları tarafından dövüldüğü gerekçesiyle sınıfta ders anlatan meslektaşımıza saldırdı. Öğrencilerin gözü önünde küfür, tehdit ve hakaretler savuran gözü dönmüş veliye; okul personelleri ve diğer meslektaşlarımız engel olmaya çalıştı. Yaşanan bu olay sırasında saldırgana, meslektaşlarımız dışında müdahale eden kimsenin olmaması ve hiçbir güvenlik önleminin bulunmaması dikkatlerden kaçmadı. Ayrıca 29 Aralık 2023 tarihinde de yine aynı okulda meslektaşlarımız, öğrencilerinin gözü önünde, öğrenci velisi olan anne, baba ve oğulları tarafından saldırıya uğramıştı.

SAYIN YUSUF TEKİN; OKULLARIMIZ TEKİN DEĞİL!

Okullarımız her geçen gün öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için daha güvensiz ortamlar haline geliyor. Güvenlik personeli olmadığı için, elini kolunu sallayan herkesin girebildiği okullarımızın ne kadar tekin olduğunu söyleyebiliriz?  Okullarımızda neden güvenlik personeli yok? Kendi güvenliğimizi kendimiz mi sağlayalım? Başımızın çaresine mi bakalım?

SAYIN YUSUF TEKİN; ÇOK GEÇ OLMADAN LÜTFEN ARTIK HAREKETE GEÇİN!

Öğretmenlerimiz ve diğer eğitim çalışanları görev yaptıkları kurumda ya dayak yemekte ya da hayatlarını kaybetmektedirler. Öğretmenlerimizin ve diğer eğitim çalışanlarının can güvenliği tehdit altındadır. Öğretmenlerimizin ve diğer eğitim çalışanlarının maruz kaldıkları darp, dayak, yaralama hatta ölümle sonuçlanan fiziksel şiddet olaylarına karşı çok geç olmadan somut önlemler alınması gerektiği şüphesiz açıktır. Lütfen artık bakan değil gören olun!

Mustafa DAĞAŞAN
Mil Maarif-Sen Genel Başkanı

maarifim banner
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.