Latif Abi Çoşmuş Bir Kere

GENEL BAŞKAN || 1987 yılında Çorum’un Sungurlu ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Sungurlu’da, Yükseköğrenimini 2009 yılında Denizli’de tamamladı. 2009 yılında Şırnak’ın Cizre ilçesine sınıf öğretmeni olarak atandı. 2009 – 2014 yılları arasında Cizre’de öğretmenlik ve yöneticilik görevlerinde bulundu. 2014 yılında Ankara’ya tayin oldu. Yükseköğrenim yıllarından bugüne dek; birçok sivil toplum faaliyetinde, birçok sosyal sorumluluk projesinin yürütülmesinde aktif görev ve sorumluluk aldı. 2015-2016 yıllarında Ankara’da faaliyet gösteren Genç Sivil Toplum Kuruluşları Platformunun sözcülüğü görevini yürüttü. . 2022 yılında Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı. Dağaşan, 2018 yılında camiamıza kazandırdığı Maarif Çalışanları Sendikası’nın halen genel başkanlığını yürütmektedir.
07.12.2019
75
A+
A-

Dün Alanya, Bala – Bugün Keçiören…

Sözde yetkili, kalabalıklığı ile meşhur ve etkisizliği bir çok kez tescillenmiş sendikanın Latif Abi’si; çok sert bir mesaj yayınlayarak sendikacılıkta kabadayılık, zorbalık ve saldırganlıktan dem vurup inciler dizmiş. Mealen; sendikacılıkta kabadayılık, zorbalık ve saldırganlıktan medet umanların küçülmeye, erimeye, buharlaşmaya ve yok olmaya mahkum olduğunu, tarihin yasasının bu olduğunu söylemiş.

Doğru söze nedir?

Doğru söze ancak [doğru] denir! 

Lakin “Latif başkan, ya sizin kendinizden haberiniz yok ya da kalabalık olmanız kabadayılığa soyunmanıza ve bunu kendinize hak görmenize vesile olmuş.” demezler mi adama?

Memleketin dört bir tarafından sendikanızdan istifa edenlere karşı başkanlarınızın, temsilcilerinizin uyguladığı geri dönüş baskısı ve mobbing haberleri geliyor! Kabadayılık, zorbalık, saldırganlık deyince akla ilk siz geliyorsunuz. Dedim ya; ya sizin kendinizden, teşkilatınızdan haberiniz yok ya da kabadayılığı kendinize hak görüyorsunuz!

“MEB Daire Başkanları ve Milli Eğitim Müdürleri ile okullarımızda [incelemelerde] bulunduk.” diyebilecek kadar aymazlaşanlar sizin sendikanızın ilçe temsilcileri, müdür odasına dersten öğretmen çağırttırıp “Nasıl istifa edersiniz? Hemen geri dönün!” diye hesap sormaya kalkan kabadayıcıklar sizin sendikanızın şube başkanları değil mi? Şimdi bunun adı; sendikacılık mı, kabadayılık mı siz karar verin Latif Başkan? Hani o bahsettiğiniz tarihin yasası varya aynen bahsetttiğiniz gibi yürürlükte ve bu sefer sizin için işliyor Latif Başkan. Anladınız siz onu… J

Latif başkan konuşur. Hele bir de coştu mu daha çok konuşur. Konuştukça konuşur. Arada veciz de konuşur. Ve şöyle der: “Himmetle büyüyenler azmin zaferini anlayamazlar.

Doğru söze nedir?

Doğru söze ancak [doğru] denir! 

Lakin “Latif başkan, siz nasıl büyüdünüz?” diye sormazlar mı adama?

Latif başkan konuşur. Hele bir de coştu mu daha çok konuşur. Konuştukça konuşur. Ama genellikle boş konuşur. Ve mealen şöyle der: “Hiçbir sendikal üretimi olmayıp bize sataşanlar, basiretsiz muhterislerdir. Bizi konuştuklarına göre biz büyük sendikayız. Biz; dünün, bugünün ve yarının sendikasıyız.

Boş laf konuşana ne denir?

Boş laf konuşana [boş lâfa karnımız tok, boş lâf konuşma] denir.

Boş laf konuşup “biz ürettik” diyenlerden “Laf ebeliğini seviyorsunuz ama laf üretmekten başka ne ürettiniz?” diye sorulur Latif Başkan…

Toplu sözleşme görüşmelerinde üç buçuk milyon memur ve memur emeklisinin gözü kulağı sizdeyken, makul ve makbul talepcikleriniz bile bir bir yalan olurken; rakibe değil de yedek kulübesinde bekleyenlere laf vurmaya çalışan, masa ile kasa arasında sıkışan ve boş lafla peynir gemisinin yürümeyeceğini bir kez daha gözler önüne seren sizler değil miydiniz?

Lâf içi boş ceviz gibidir ve lâf ile gaf birliktedir. İnsan söz ile yaşar, çünkü söz yaşanır. Lâf yaşanmaz, çünkü boş vaattir aldatır. Aldanmamak ve aldatmamak için söz ve lâfı ayırt etmeyi öğrenmek gerek. Bir de vakti gelince köşesine çekilmeyi bilmek…

MUSTAFA DAĞAŞAN

Maarif-Sen Genel Başkanı

maarifim banner
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.