İkinci Yaşımız

GENEL SEKRETER // 1984 yılında Amasya'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Amasya'da tamamladı. 2008 yılında Ankara İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 2006-2010 yılları arasında Bolu ilinde imam-hatip olarak görev yaptı. 2010 yılında Ankara iline öğretmen olarak atandıktan sonra Polatlı, Sincan ve Pursaklar ilçelerinde öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. Hâlen Ankara’da İmam Hatip Lisesi Müdürü olarak görev yapan Akif KETEN, evli ve iki çocuk babası olup, orta derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir.
06.12.2020
77
A+
A-

06 Aralık 2018 tarihinde inanmış taş gibi sağlam adamlarla çıktığımız yolda ikinci yılımızı devirmiş bulunuyoruz. Fidanımızı özenle büyütüp dallandırıp budaklandırıyoruz. Kubbemizin tuğlalarını bir bir örüyoruz.

06 Aralık 2018 tarihinde inanmış taş gibi sağlam adamlarla çıktığımız yolda ikinci yılımızı devirmiş bulunuyoruz. Fidanımızı özenle büyütüp dallandırıp budaklandırıyoruz. Kubbemizin tuğlalarını bir bir örüyoruz. Bu iki yıllık sürede üye sayımızı ikiye katlayarak teşkilatlanmaya devam ediyoruz. Sendika gibi sivil toplum örgütlerinde kazanılan her üye söylenecek sözün ve sorumluluğun artması demektir. Sözümüz esirgemeden söyleyebilme özgürlüğü sendikamızın bize sağladığı en önemli özelliklerden bir tanesidir.

Bu zaman kadar kırmızı çizgimiz olan konulardan başlayarak maarifin dertlerini ele almaya dilimiz döndüğünce anlatmaya ve çözüm önerileri getirmeye çalıştık. Kendimize söz söyleyebilme mecrası sunduğu için Maarif Sen bizim için bir nimettir. Biz buna şükrediyor şükrümüzün nimeti artıracağına inanıyoruz.

Zaman zaman gece yarılarına kadar eğitimle ilgili konuları tartışıp fikir yürüttük. Damıttığımız bu fikirleri yaymaya gayret ettik. Kimi fikirlerimiz yayıldı kimi fikirlerimiz ise kanatlanıp sahiplerine ulaşmayı beklemekte.

“Söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil” sözü çoğu zaman ruh halimizi yansıtsa da biz asla söylenecek olanı söylemekten vazgeçmedik vazgeçmeyeceğiz.

Eğitim-öğretim kolunda kurulan birçok sendika ile iletişime geçerek Eğitim Sendikaları Platformunun kurulmasına katkı sağladık. Salgın sebebiyle ara verilen bu platformun etkisini en kısa zaman göreceğimize inanıyorum.

Üye olmasını teklif ettiğimiz bütün tanıdıklarımız; “gönlümüz sizden yana, bir gün inşallah mutlaka” diyorlar. Allah günlünüzde olanı MEBBİS sendika bilgilerine işletmeyi nasip etsin ne diyelim.

Zaman zaman yetkili sendikaya da yavru yetkili sendikaya da yüklendiğimiz olmuştur. Biz sendikacılar bir birimizi üzmeyelim diyenler oldu. Sizi eleştirecek olmasaydık ayrı bir sendika kurmazdık.

Salgın sebebiyle okullar tatil edilip okullarımız öğrencisiz ve öğretmensiz kalınca öğretmenlerimizin ve eğitimin derdini dile getirmek için kanal açıp yayınlar yaptık. Öğretmenlerimize ve yetkililere ulaşmak için çağımızın bütün imkanları kullanmaya çalıştık. Çekimlerimiz devam edecek Allah’ın izniyle. Dileyen eski videolarımızı buradan takip edebilir: https://www.youtube.com/channel/UCXX727pYLXon8RIb0UWiUuA

Sendikamızı bakıp büyütme yükümlülüğü sırtımızda olan bir çocuk gibi düşündük. Konuşmaya başladığını ve emeklemekten yürümeye geçtiğini müşahede ediyoruz. Allah büyüyüp serpildiği günleri de göstersin. Fıtratından, kuruluş ilkelerinden saptırmasın. Kınadıklarımızı bizim başımıza getirmesin.

Sevgili dostlar iki yıllık serencamımız ortada yapılacak daha çok işler var. Şurası bir gerçek ki sendikalar gücünü üyelerden alır. Gücümüze güç katan kıymetli üyelerimize bu vesile ile teşekkür ediyorum. Nice yıllara Maarif Sen çatısı altında ulaşmak ümidiyle.

Yeni yaşın kutlu olsun Maarif-Sen.

maarifim banner
YAZARIN SON YAZILARI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.