MEB Mevzuatında Reform İstiyoruz !

02.01.2024
339
A+
A-

Mil Maarif-Sen Genel Başkan Yardımcımız Çağlar KILIÇ, yapmış olduğu açıklamada MEB Mevzuatında reform yapılması gerekliliğini ve gerektiğini vurguladı.

MEB Mevzuatında Reform İstiyoruz !

Çağlar KILIÇ, yapmış olduğu açıklamada; “Ülkemiz eğitim sistemi, mevzuat hükümlerinin uygulama birlikteliği ve verimliliği konusunda karşılaşılan sorunlarla boğuşmaktadır. Mevcut durumda, birçok konuda net bir yönlendirme ve standardizasyon eksikliği gözlemlenmektedir. Hemen hemen her konuda görüş yazılarına ihtiyaç duyulmaktadır. Görüş yazıları gibi geçici çözüm yöntemleriyle, asıl sorunlara köklü çözümler getirilemediği açıkça görülmektedir.” dedi. Çağlar KILIÇ, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü:

DAHA ETKİN VE HIZLI KARAR ALINABİLMESİ İÇİN, MEVZUATTA KÖKLÜ BİR REFORM YAPILMASI ELZEMDİR.

 “Eğitim çalışanlarının beklentilerini ve ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak, eğitim kalitesini artırmak ve sistemi daha güçlü kılmak adına, mevzuatın güncellenmesi ve çağın gereksinimlerine uygun hale getirilmesi şarttır. Bu doğrultuda, sendikamız olarak, mevcut mevzuatın sadece güçlendirilmesi değil, aynı zamanda daha esnek, adil ve sürdürülebilir bir eğitim politikasının oluşturulmasını talep etmekteyiz. Bu konuda yapılacak bir reform, eğitim camiamızı motive edecek, öğretmenlerin ve diğer eğitim çalışanlarının sorumluluklarını daha etkin bir şekilde yerine getirebilmelerini sağlayacaktır. Ayrıca, eğitim kalitesinin artırılması, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması ve eğitimde adaletin sağlanması adına da önemli bir adım olacaktır. Reform sürecinin paydaşlarla etkileşim içinde gerçekleştirilmesi ve farklı görüşlerin dikkate alınması da önem büyük önem arz etmektedir. Daha etkin ve hızlı karar alınabilmesi için mevzuatta köklü bir reform yapılması elzemdir.

Mil Maarif-Sen Genel Başkan Yardımcımız Çağlar KILIÇ, mevzuatta reform talebini MEB’e yazılı olarak da ilettiklerini sözlerine ekleyerek, reform talebinin karşılık bulması temennisinde bulundu.

maarifim banner
Maarifim
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.