Alan Değişikliği Kılavuzunun Revize Edilmesi İçin MEB’e Başvurduk

12.12.2023
238
A+
A-

Sendikamız Alan Değişikliğine Bağlı Yer Değişikliği Başvuru Kılavuzunda kontenjanların sadece 5. ve 6. hizmet alanları ile sınırlandırılmış olmasının düzeltilerek tüm hizmet alanlarının başvuruya açılmasını talep etti.

Alan Değişikliği Kılavuzunun Revize Edilmesi İçin MEB’e Başvurduk

Geçtiğimiz günlerde Bakanlığınızca “Alan Değişikliğine Bağlı Yer Değişikliği Başvuru Kılavuzu” yayınlanmıştır. Ancak yayınlanan kılavuz; aylardır süreci bekleyen öğretmenlerimizde büyük hayal kırıklığına sebep olmuştur.

Yayınlanan başvuru kılavuzunda kontenjanların sadece 5. ve 6. hizmet alanları ile sınırlandırılmış olması, yıllarca zorunlu hizmet bölgelerinde görev yapmış meslektaşlarımızı, adeta ikinci kez zorunlu hizmete yönlendirmektedir. 

Öğretmenlerimizin kendilerini daha verimli hissettiği alanda hizmet verebilmeleri için imkân ve olanakların hazırlanması Bakanlığımız uhdesindedir. Yıllardır alan değişikliği bekleyen öğretmenlerimiz başvurular başlamadan önce tüm hizmet alanlarının alan değişikliğine açılmasını beklemektedirler. 

Mil Maarif-Sen olarak; alan değişikliğine bağlı yer değiştirme kılavuzunun bu haklı talepler çerçevesinde düzeltilerek tekrar yayınlanmasını ve oluşacak mağduriyetlerin önüne geçilmesini talep ediyoruz.

maarifim banner
Maarifim
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.