Adaletin Tecelli Etmesini İstiyoruz!

23.12.2023
207
A+
A-

Anayasa Mahkemesi, 27 Aralık’ta, 22.12.2022 tarihli ve 7429 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un bazı hükümlerinin iptallerine ve yürürlüklerinin durdurulmasına karar verilmesi talebini 27 Aralık 2023 Çarşamba günü esastan görüşerek karara bağlayacak.

Adaletin Tecelli Etmesini İstiyoruz!

Genel Başkanımız Mustafa DAĞAŞAN, sosyal medya hesabından konuya ilişkin yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi:

ANTİDEMOKRATİK BARAJLAR YIKILSIN!

Yaklaşık 112 bin kamu görevlisinin ve 293 sendikanın mağduriyetine sebep olan, sendikal örgütlenmenin önüne set çeken ve sendikal tekelleşmeye hizmet eden garabet %2 barajı, hem anayasamıza hem de ülkemizin taraf olduğu uluslararası sözleşmelere apaçık aykırılık teşkil etmektedir. Bu antidemokratik barajla; örgütlenmeye teşvik ikramiyesi olan ‘toplu sözleşme ikramiyesi’, örgütlü olana teşvik ikramiyesine dönüşmüştür. Bu adaletsizlik kabul edilebilir değildir! 

ADALETİN TECELLİ ETMESİNİ İSTİYORUZ!

Temennimiz o dur ki; barajlar yıkılsın, örgütlenmenin önündeki engeller kaldırılarak sendikacılıkta yeni bir sayfa açılsın. 4 kalabalık sendikanın kamu görevlileri üzerinde kurduğu hegemonya, korku imparatorlukları yıkılsın! Kamu görevlileri hak arama mücadelesinde ekonomik kaygılarla tekelleşen sendikalara mahkûm bırakılmasın!

Anayasa Mahkemesi’nin kamu vicdanını rahatlatacak, örgütlenme özgürlüğünün önünü açacak, demokrasiye ve hukuka uygun karar vereceğine olan inancımızla; ‘şimdi adalet zamanı’ diyor, adaletin tecelli etmesini istiyoruz!

maarifim banner
Maarifim
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.