YSK ve MEB’i Bir Kez Daha Öğretmenlerine Sahip Çıkmaya Davet Ediyoruz !

16.03.2024
195
A+
A-

Dün Şanlıurfa Siverek’te gönüllülük esasına bakılmaksızın zorunlu seçim görevi verilen öğretmenlerimize YSK yetkilileri tarafından kullanılan rencide edici dil ve üslupsuzluk, birçok il ve ilçede benzeri şekilde tezahür etmektedir.

YSK ve MEB’i Bir Kez Daha Öğretmenlerine Sahip Çıkmaya Davet Ediyoruz !

Öncelikle nezaket dilinden yoksun YSK yetkililerini, öğretmenlerimize olan rencide edici tavır ve tutumlarından dolayı esefle kınıyor; seminerde öğretmenlerimize yönelik kullanılan “aptal” ifadesini misliyle hadsizlere iade ediyoruz.

12 Ocak 2024 tarihinde hem YSK’ya hem de MEB’e başvuruda bulunarak; “Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından gerçekleştirilecek 31 Mart seçimlerinde görevlendirilecek kamu personellerinin belirlenmesinde gönüllülük esasının ve isteklerinin dikkate alınması, görevlendirme başvuruların tüm kamu personeline açık olması, görevlendirme başvurularının e-devlet kapısı üzerinden alınması ve ihtiyacın karşılanmaması durumunda seçim kurullarının yetki ve sorumluklarını rencide edici olmayan bir dille belirtmesi” hususlarında; MEB’in Yüksek Seçim Kurulu nezdinde, Yüksek Seçim Kurulunun ise İl ve İlçe Seçim Kurulları nezdinde gerekli girişimlerde bulunmasını talep etmiştik. https://maarifsen.org/secim-gorevlendirmeleri-hakkinda-meb-ve-yskya-basvurduk/

Aynı yazımızda; “YSK İl ve İlçe Seçim Kurulları tarafından kullanılan aşağılayıcı ve töhmet altında bırakan tehdit dilinin; her seçim döneminde birçok il ve ilçede karşımıza çıkması, görevlendirmelerin Yüksek Seçim Kurulları tarafından gönüllülük esasına bakılmaksızın rencide edici bir tutumla yapılması, seçimlerde görevlendirilen kamu görevlilerinin büyük çoğunluğunun ise öğretmenlerden oluşması camiamızda ciddi rahatsızlık oluşturduğunu” vurgulamıştık.

Geçen süre zarfında yazılı talebimize kayıtsız kalan YSK ve MEB yetkililerini, Siverek’te yaşanan hadise üzerinden bir kez daha görev davet ediyoruz! Gönüllülük esasına bakılmaksızın asıl görevlerinin dışında hem görev verip hem de öğretmenlerimizi aşağılamak kimsenin haddine değildir. Öğretmenlerimiz kimsenin şamar oğlanı değildir! Yetkilileri göreve davet ediyoruz.

maarifim banner
Maarifim
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.