Okul Kantinlerinde İsrail Ürünlerinin Satılmaması İçin MEB’e Talebimiz!

29.04.2024
224
A+
A-

İnsanlık tarihinin en acımasız katliam ve soykırımının yaşandığı Filistin’de akan kan ve gözyaşı, onlarca yıldır durmuyor. 7 Ekim 2023’ten bu yana israil işgal kuvvetlerinin Gazze’de yapmış olduğu soykırım ve katliamlar neticesinde ülkemizde ve dünyada israil destekçisi firmaların ürünlerini almama ve kullanmama konusunda bir hassasiyet oluşmuştur. İsrail, tüm dünyanın gözü önünde, insanlık suçu işlemeye devam ederken Türkiye ve dünya genelinde başlayan İsrail’e yönelik boykot da büyüyerek devam ediyor.

Okul Kantinlerinde İsrail Ürünlerinin Satılmaması İçin MEB’e Talebimiz!

Boykotun ve İsrail terörüne yönelik protestoların diplomatik alandaki kazanımlarına baktığımızda, bazı ülkelerin İsrail ile diplomatik ilişkilerini ya tamamen kesmesi ya da en düşük seviyeye indirmesinin, bu ülkeyi ve destekçilerini uluslararası arenada yalnızlaştırarak, üzerlerinde büyük bir baskı hissetmelerine yol açtığı söylenebilir. Boykota katılmanın sadece vicdani değil aynı zamanda insani bir zorunluluk olduğu açıktır.

İsrail, tüm dünyanın gözü önünde, insanlık suçu işlemeye devam ederken öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz; israil destekçisi firmaların ürünlerini almama ve kullanmama konusunda irade ortaya koymakta, insani ve vicdani sorumlulukla, okul kantinlerinde de bu ürünlerin satışa sunulmasını istememektedirler.

Bu bağlamda Mil Maarif-Sen olarak; Filistin’de yaşanan insanlık dramına sessiz kalan, israil terörünü destekleyen firmalara ait ürünlerin okul kantinlerinde satışa sunulmasının engellenmesini, bu konuda kantin işletmecilerinin tarafınızca yazılı olarak bilgilendirilirek israil  menşeli ürünlerin boykot edilmesini, Filistin’deki kardeşlerimize insani ve vicdani bir görev olarak Bakanlığınızdan talep etmekteyiz. Bu hususta;

Gereğini önemle arz ederiz.

maarifim banner
Maarifim
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Muazzez polat dedi ki:

    okul kantinlerinde gerek ABD gerek İsrail malları zaten satılıyor bunu veli -idare elbirliği ile çözüme ulaşacağını düşünüyorum