İş Bırakma ve Sessiz Çığlık Eylem Kararımız

08.05.2024
111
A+
A-

Son günlerde ülkemizde eğitim çalışanlarına yönelik psikolojik ve fiziksel şiddet vakalarının sayısında ciddi oranda bir artış yaşanmaktadır. Öğretmenlerimiz ve diğer eğitim çalışanları görev yaptıkları kurumda ya dayak yemekte ya da hayatlarını kaybetmektedirler.

İş Bırakma ve Sessiz Çığlık Eylem Kararımız

Son günlerde ülkemizde eğitim çalışanlarına yönelik psikolojik ve fiziksel şiddet vakalarının sayısında ciddi oranda bir artış yaşanmaktadır. Öğretmenlerimiz ve diğer eğitim çalışanları görev yaptıkları kurumda ya dayak yemekte ya da hayatlarını kaybetmektedirler. Öğretmenlerimizin ve diğer eğitim çalışanlarının can güvenliği tehdit altındadır. Öğretmenlerimizin ve diğer eğitim çalışanlarının maruz kaldıkları darp, dayak, yaralama hatta ölümle sonuçlanan fiziksel şiddet olaylarına karşı somut önlemler alınması gerektiği şüphesiz açıktır.

Bu bağlamda Maarif Çalışanları Sendikası olarak, eğitim çalışanlarının can güvenliğinin sağlanması ve güvence altına alınması, huzurlu ve güvenli bir eğitim öğretim ortamının sağlanması, eğitim çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi için caydırıcı ve yaptırım gücü olan yasal düzenlemelerin yapılması için; yetki ve sorumluluk sahiplerini harekete geçmeye zorlamak üzere 10.05.2024 tarihinde üyelerimizin isteğine bağlı olarak ülkemiz genelinde 1 (Bir) gün ‘İŞ BIRAKMA’ eylem kararı alınmıştır.  

maarifim banner
Maarifim
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.