Kamuda kılık kıyafet dayatması son bulana dek eylemdeyiz…

01.01.2019
76
A+
A-

Kamuda kılık kıyafet dayatması son bulana dek eylemdeyiz…

Kamuda kılık kıyafet dayatması son bulana dek eylemdeyiz…

Maarif Çalışanları Sendikası (MAARİF-SEN) Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri 01/09/2021 tarihinde Genel Başkan Mustafa DAĞAŞAN başkanlığında toplanarak, kamu görevlilerine yönelik kısıtlama ve yasakların kaldırılması için; sendikamız üyelerinin kamu hizmeti sırasında giyeceği kılık kıyafet ve saç sakal serbestliği konusunda aşağıdaki kararı almıştır.

Kamu görevlilerinin kılık-kıyafetlerine dair yönetmeliğin 5. maddesinde hâlâ hükmünü sürdüren sınırlama ve çalışanları tek tipleştirme çabasına son verilmesi ayrıca Maarif Çalışanlarına yakışır şekilde gerekli düzenlemelerin yapılması amacıyla, “Sendikal Eylem Kapsamında” genel ahlaki kurallara uygun ve milletimizin değerleriyle örtüşecek şekilde; mesleğin gerektirdiği beceri ve çalışmaları yaparken rahat hareket edebilmeleri için tüm üyelerimizin 01/09/2021 tarihinden itibaren 2021/2022 Eğitim Öğretim yılı süresince (seminer dönemi de dahil) “Serbest Kılık Kıyafetle” iş yerlerine gitmesi kararı alınmıştır.

Bu karar doğrultusunda, kamu görevlileri kılık-kıyafet özgürlüğüne kavuşuncaya kadar kararlılıkla eylemimize devam edeceğiz.

maarifim banner
Maarifim
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.